BIBLIOTEKA

zaprasza w godzinach

poniedziałek 8.30 - 14.30

wtorek 8.30 - 14.30

środa 8.30 - 14.30

czwartek 10.00 - 16.00

piątek 8.30 - 14.30


ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - USŁUGOWYCH

im. Augustyna Świdra

 

41-600 Świętochłowice,

ul. gen. Wł. Sikorskiego 9,

 

tel. 32 77 000 60,

fax 32 77 000 63,

mail: zspswiet@wp.pl


 

Administratorem Państwa danych osobowych jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach. Szczegóły przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo tutaj:   Polityka prywatności.

22 maja 2018 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach miał miejsce finał Konkursu Międzyszkolnego Języka Angielskiego PROFESSIONALS IN ACTION 2018, w którym reprezentanci szkół przedstawiali kształcenie w zawodach takich jak kucharz, cukiernik, hotelarz, ekonomista, informatyk czy elektryk.

Podczas konkursu pokazywane były pokazy slajdów oraz filmy w których finaliści, z użyciem języka obcego  zawodowego, prezentowali nabyte przez siebie umiejętności zawodowe.

Gratulujemy wiedzy i specjalistycznych zdolności uczniom Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach oraz uczniom Zespołu Szkół Gastronomiczno-Usługowych w Chorzowie, którzy gościli w naszej szkole.

Joanna Mika-Hadelka

22 i 24 maja naszą szkołę odwiedzili uczniowie klas VII ze Szkoły Podstawowej nr 8.

W ramach praktycznych, 30 minutowych zajęć mięli możliwość zapoznać się z zawodem elektryka, fryzjera, sprzedawcy oraz informatyka.

W pracowni fryzjerskiej, uczennice i uczniowie klasy I BS, pokazywali naszym gościom swoje umiejętności zawodowe w tworzeniu fryzur damskich i męskich. Wielu naszych gości posłużyło za modeli i opuścili naszą szkołę z wystrzałowymi fryzurami.

W pracowni informatycznej uczestniczyli w zajęciach praktycznych z montażu i demontażu podzespołów komputerowych. Pomagali im uczniowie I klasy Technikum kształcący się w zawodzie technik informatyk.

W pracowni sprzedażowej mogli sprawdzić się w zawodzie kasjera. Podczas krótkich ćwiczeń wprowadzali towar do kasy fiskalnej lub ćwiczyli obsługę sprzedażową. W tym dniu wartość zakupów dokonanych w sklepie nie miała znaczenia - na paragonach, które mogli wziąć na pamiątkę, widniały kilkutysięczne kwoty. W obsłudze urządzeń pomagały im uczennice klasy I i II BS, kształcące się w zawodzie sprzedawca.

W pracowni elektrycznej bardzo dobrze bawili się nie tylko chłopcy, ale również dziewczyny. Pod okiem nauczyciela łączyli proste schematy elektryczne (światła, dzwonki itp.). W wykonaniu zadania pomagali im uczniowie klasy I BS kształcący się w zawodzie elektryk.

Zajęcia zostały zorganizowane w ramach lekcji z doradztwa zawodowego, podczas których uczniowie szkół podstawowych poznają zawody oraz świętochłowickie szkoły ponadpodstawowe.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

18 maja rozstrzygnięto konkurs "Podróż po Europie", zorganizowany przez Samorząd Szkolny.

W konkursie mogli wziąć w nim udział przedstawiciele wszystkich klas.

Po wylosowaniu nazwy państwa należało przygotować informacje nt kraju. Następnie przygotować krótką prezentację w postaci np. prezentacji multimedialnej, inscenizacji, piosenki itp.

Pierwsze miejsce zajęła klasa 3a BS st. I, drugie miejsce (ex aequo) klasa 1 T oraz 3 T, trzecie miejsce zajęła klasa 1a BS st. I.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

13 kwietnia uczniowie klas fryzjerskich brali udział w konferencji pod hasłem „Kreatywność podstawą twojego sukcesu zawodowego”, która była okazją do rozwinięcia praktycznych umiejętności. Na konferencję zaprosiło nas Młodzieżowe Centrum Kariery w Świętochłowicach.

Funkcjonujące w Lipinach Młodzieżowe Centrum Kariery cyklicznie organizuje zajęcia i warsztaty dla młodych ludzi. Jednostka ta specjalizuje się w poradnictwie i udzielaniu informacji zawodowej.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu ze spotkania >>> film

16 kwietnia, w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, odbył się finałowy etap Ligi Młodych Kreatorów. Była to VIII edycja pod patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice, a współorganizatorem była nasz szkoła.
Wzięli w nim udział uczniowie szkół fryzjerskich z całego regionu, m.in. Świętochłowic, Cieszyna, Jastrzębia-Zdroju, Tychów i Chorzowa.
Zadaniem uczestników było wykonanie pełnej stylizacji konkursowej na jednej modelce (fryzura, makijaż i strój i dodatki). Podczas finałowego pokazu uczniowie prezentowali i opowiadali o stworzonych przez siebie stylizacjach.
Tegorocznym tematem przewodnim była "marzanna".

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

We wtorek, 10 kwietnia, w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych odbył się Dzień Otwarty. Wzięły w nim udział uczniowie III klas świętochłowickich gimnazjów oraz uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej nr 19.

Uczniowie mieli okazje zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły oraz zwiedzić pracownie zawodowe. Podczas krótkiej wizyty poznawali tajniki nauki takich zawodów jak elektryk, sprzedawca, fryzjer, informatyk czy też ekonomista.

Odwiedzająca naszą szkołę młodzież zapoznała się również z działalnością szkoły w zakresie pozyskiwania środków unijnych oraz w jaki sposób mogą z tych pieniędzy skorzystać uczniowie szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Odwiedza nas 175 gości oraz 0 użytkowników.


PROJEKTY EDUKACYJNE

 PROJEKTY EDUKACYJNE ZAKOŃCZONE


Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31