NABÓR 2018/2019

Regulamin naboru

18.05.2018 - 18.06.2018 - składanie wniosków o przyjęcie do technikum i trzyletniej branżowej szkoły I stopnia.

22.06.2018 - 26.06.2018 - uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

6.07.2018 - podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

6.07.2018 - 12.07.2018 - potwierdzenie woli uczęszczania do wybranej szkoły - przedłożenie oryginałów świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

13.07.2018 - podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.

kliknij, aby powiększyć
kliknij, aby powiększyć

 


 ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - USŁUGOWYCH

im. Augustyna Świdra

 

41-600 Świętochłowice,

ul. gen. Wł. Sikorskiego 9,

 

tel. 32 77 000 60,

fax 32 77 000 63,

mail: zspswiet@wp.pl


 

Fundacja KOLOROWO i Szkoła Kornelówka serdecznie zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie pt. "Matematyczne natchnienie dla artysty" w ramach projektu "Escher - fenomen logicznego designu" objętego honorowym patronatem Ambasady Holandii w Polsce, Fundacji Eschera i Politechniki Łódzkiej.

Konkurs adresowany jest do młodzieży z całej Polski w wieku od 15 do 20 roku życia i odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria I - młodzież w wieku od 15 do 17 roku życia,

Kategoria II - młodzież w wieku od 18 do 20 roku życia.

Konkurs składa się z dwóch części:

Część graficzna polega na zaprojektowaniu i przesłaniu drogą mailową (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) w postaci plików graficznych, pojedynczych elementów parkietażu (tesselacji). Wydrukowany projekt całego parkietażu należy przesłać tradycyjną drogą pocztową na adres Prywatnej Szkoły Podstawowej Kornelówka. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu max. 3 projekty parkietaży.

Warunkiem koniecznym wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie zgłoszenia drogą elektroniczną (formularz na stronie projektu: www.escher.pl) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zgłoszenie i prace należy wysłać do dnia 14 września 2018 roku na adres Prywatnej Szkoły Podstawowej Kornelówka (z dopiskiem Parkietaże).

Część pisemna polega na rozwiązaniu testu kompetencji składającego się z części matematycznej (geometria płaska) oraz plastycznej (znajomość twórczości Maurits’a Escher’a), który zostanie przesłany do Państwa w odpowiedzi na przysłane zgłoszenie. Test obejmuje 40 pytań i należy rozwiązać go w ciągu 60 minut w dniu 20 września 2018 roku. Rozwiązany test należy przesłać do dnia 23 września 2018 roku na adres: Prywatna Szkoła Podstawowa Kornelówka 91-744 Łódź, ul. Sucharskiego 3 z dopiskiem: Escher.

Konkurs sponsorują Fundacja PZU i mBank.

Od 1 września 2018 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Świętochłowicach będzie realizowany projekt "Rozwijam zawodowe skrzydła".

Projekt będzie współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, osi priorytetowej: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego, działania: 11.2. Dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy – kształcenie zawodowe uczniów, poddziałania: 11.2.1. Wsparcie szkolnictwa zawodowego – ZIT.

Beneficjent: Świętochłowice - miasto na prawach powiatu

Realizator projektu: Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach

Budżet projektu: 304 474,99 zł

Kwota dofinansowania: 289 251,24 zł

Uczestnikami projektu mogą być uczniowie kształcący się w zawodach: fryzjer, kierowca mechanik, elektronik, monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych, technik informatyk.

W ramach projektu zostaną podjęte następujące zadania:

  1. Doradztwo zawodowe - grupowe i indywidualne - dla uczniów.
  2. Kursy kwalifikacyjne, szkolenia doskonalące oraz praktyki zawodowe dla nauczycieli.
  3. Kursy i szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe uczniów (w tym kurs prawa jazdy kat. B).
  4. Praktyki zawodowe organizowane u pracodawców lub przedsiębiorców dla uczniów Branżowej Szkoły I stopnia (uczeń, który odbędzie 160 h praktyki otrzyma stypendium w wysokości 1 707,20 zł).
  5. Staże zawodowe organizowane u przedsiębiorców dla uczniów Technikum (uczeń, który odbędzie 160 h praktyki otrzyma stypendium w wysokości 1 707,20 zł).
  6. Zakup sprzętu dydaktycznego do pracowni dla zawodu fryzjer, dla zawodu elektronik oraz dla zawodu monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych.

Jesteśmy przekonani, że dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie naszej szkoły znacznie zwiększą swoje kompetencje zawodowe, osiągną lepsze wyniki na egzaminach zawodowych oraz zdobędą lepszą pozycję na rynku pracy. 

 

Egzamin pisemny

19 czerwca 2018 r. 1000

Szkoła Policealna: kwalifikacje A.68 i AU.66

Technikum: kwalifikacja E.12

Branżowa Szkoła I st: kwalifikacje: A.18, E.07, T.06, T.04

19 czerwca 2018 r. 1200

Technikum: kwalifikacja E.13

Branżowa Szkoła I st: kwalifikacja: E.08

 

Egzamin praktyczny

22 czerwca 2018 r.

800 - Branżowa Szkoła I st: kwalifikacja: A.18

900 i 1500 - Branżowa Szkoła I st: kwalifikacja: E.07

900 i 1500 - Branżowa Szkoła I st: kwalifikacja: E.08

26 czerwca 2018 r.

900 - Szkoła Policealna: kwalifikacje A.68 i AU.66

29 czerwca 2018 r.

800 i 1200 - Technikum: kwalifikacja E.13

4 lipca 2018 r.

800 - Technikum: kwalifikacja E.12

 

Przypominamy, że podczas egzaminów obowiązują stroje galowe.

22 maja 2018 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach miał miejsce finał Konkursu Międzyszkolnego Języka Angielskiego PROFESSIONALS IN ACTION 2018, w którym reprezentanci szkół przedstawiali kształcenie w zawodach takich jak kucharz, cukiernik, hotelarz, ekonomista, informatyk czy elektryk.

Podczas konkursu pokazywane były pokazy slajdów oraz filmy w których finaliści, z użyciem języka obcego  zawodowego, prezentowali nabyte przez siebie umiejętności zawodowe.

Gratulujemy wiedzy i specjalistycznych zdolności uczniom Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach oraz uczniom Zespołu Szkół Gastronomiczno-Usługowych w Chorzowie, którzy gościli w naszej szkole.

Joanna Mika-Hadelka

22 i 24 maja naszą szkołę odwiedzili uczniowie klas VII ze Szkoły Podstawowej nr 8.

W ramach praktycznych, 30 minutowych zajęć mięli możliwość zapoznać się z zawodem elektryka, fryzjera, sprzedawcy oraz informatyka.

W pracowni fryzjerskiej, uczennice i uczniowie klasy I BS, pokazywali naszym gościom swoje umiejętności zawodowe w tworzeniu fryzur damskich i męskich. Wielu naszych gości posłużyło za modeli i opuścili naszą szkołę z wystrzałowymi fryzurami.

W pracowni informatycznej uczestniczyli w zajęciach praktycznych z montażu i demontażu podzespołów komputerowych. Pomagali im uczniowie I klasy Technikum kształcący się w zawodzie technik informatyk.

W pracowni sprzedażowej mogli sprawdzić się w zawodzie kasjera. Podczas krótkich ćwiczeń wprowadzali towar do kasy fiskalnej lub ćwiczyli obsługę sprzedażową. W tym dniu wartość zakupów dokonanych w sklepie nie miała znaczenia - na paragonach, które mogli wziąć na pamiątkę, widniały kilkutysięczne kwoty. W obsłudze urządzeń pomagały im uczennice klasy I i II BS, kształcące się w zawodzie sprzedawca.

W pracowni elektrycznej bardzo dobrze bawili się nie tylko chłopcy, ale również dziewczyny. Pod okiem nauczyciela łączyli proste schematy elektryczne (światła, dzwonki itp.). W wykonaniu zadania pomagali im uczniowie klasy I BS kształcący się w zawodzie elektryk.

Zajęcia zostały zorganizowane w ramach lekcji z doradztwa zawodowego, podczas których uczniowie szkół podstawowych poznają zawody oraz świętochłowickie szkoły ponadpodstawowe.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.


PROJEKTY EDUKACYJNE

 PROJEKTY EDUKACYJNE ZAKOŃCZONE


Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31