ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - USŁUGOWYCH

im. Augustyna Świdra

 

41-600 Świętochłowice,

ul. gen. Wł. Sikorskiego 9,

 

tel. 32 77 000 60,

fax 32 77 000 63,

mail: zspswiet@wp.pl


 

09 października br. uczniowie klasy I i III Technikum wraz z koleżankami i kolegami z ZSO nr 1 i ZSO nr 2 wzięli udział w prelekcji na temat pierwszych wyborów do Sejmu Śląskiego. 

Na tak nietypową lekcję z wiedzy o społeczeństwie, która odbyła się na Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach z okazji 95. rocznicy pierwszych wyborów i pierwszego posiedzenia Sejmu Śląskiego, uczniowie zostali zaproszeni przez radną Sejmiku Śląskiego Panią Halinę Biedę. Podczas wykładu obejrzeli prezentację na temat województwa śląskiego, struktury władz wojewódzkich i prac Sejmiku Śląskiego.

Wykład odbył się na sali plenarnej, dzięki czemu uczniowie mogli poczuć się jak posłowie sejmiku. Na koniec zwiedzili piękny i historyczny gmach Urzędu Wojewódzkiego. Odwiedzili m.in. Salę Marmurową, Salę Złotą oraz skarbiec.

Odwiedza nas 117 gości oraz 0 użytkowników.


PROJEKTY EDUKACYJNE

 PROJEKTY EDUKACYJNE ZAKOŃCZONE