BIBLIOTEKA

zaprasza w godzinach

poniedziałek 8.30 - 14.30

wtorek 8.30 - 14.30

środa 8.30 - 14.30

czwartek 10.00 - 16.00

piątek 8.30 - 14.30


ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - USŁUGOWYCH

im. Augustyna Świdra

 

41-600 Świętochłowice,

ul. gen. Wł. Sikorskiego 9,

 

tel. 32 77 000 60,

fax 32 77 000 63,

mail: zspswiet@wp.pl


 

Administratorem Państwa danych osobowych jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach. Szczegóły przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo tutaj:   Polityka prywatności.

19 października we wszystkich świętochłowickich szkołach podstawowych i średnich punktualnie o godzinie 12.00 odbyły się debaty mające na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Również w naszej szkole odbyła się debata, w której uczestniczyli uczniowie drugiej i czwartej klasy Technikum. Dwa zespoły uczniowskie prowadziły spór wokół dylematu związanego z drogami ku niepodległości: walka zbrojna czy dyplomacja. Uczestnicy obu zespołów bronili i uzasadniali rację swoich stanowisk, odwołując się do konkretnych faktów z przeszłości i operując rzeczowymi argumentami opartymi na bogatym materiale historycznym. Walka na argumenty toczyła się w obecności młodzieży z pozostałych klas, co dodatkowo podnosiło temperaturę debaty.

Udział młodzieży w debacie – czy to w roli dyskutantów, czy w roli obserwatorów – to wyraz hołdu złożonego przez całą społeczność ZSEU tym wszystkim naszym przodkom, którzy marzenia o wolnej Polsce urzeczywistnili poprzez czyn niepodległościowy i wytrwałe zabiegi dyplomatyczne. Piątkową debatę poprzedziły zorganizowane w czwartek 11 października 2018 warsztaty i konsultacje historyczne, podczas których uczyli się zasad prowadzenia debaty oksfordzkiej oraz sztuki argumentowania.

Zapraszamy do galerii.

mgr Janina Janik

mgr Joanna Mika-Hadelka

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.


PROJEKTY EDUKACYJNE

 PROJEKTY EDUKACYJNE ZAKOŃCZONE