BIBLIOTEKA

zaprasza w godzinach

poniedziałek 8.30 - 14.30

wtorek 8.30 - 14.30

środa 8.30 - 14.30

czwartek 10.00 - 16.00

piątek 8.30 - 14.30


ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - USŁUGOWYCH

im. Augustyna Świdra

 

41-600 Świętochłowice,

ul. gen. Wł. Sikorskiego 9,

 

tel. 32 77 000 60,

fax 32 77 000 63,

mail: zspswiet@wp.pl


 

Administratorem Państwa danych osobowych jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach. Szczegóły przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo tutaj:   Polityka prywatności.

Za nami Świętochłowickie Dni Umiejętności Zawodowych, w ramach których zaproszeni goście uczestniczyli w warsztatach zawodowych oraz w spotkaniach z doradcami zawodowymi.

Podczas 1,5 godzinnych warsztatów, poprzez wykonywanie prostych ćwiczeń uczniowie poznawali zawód oraz wybrane umiejętności zawodowe.

Nasi goście uczestniczyli w warsztatach w ramach kształcenia w zawodach:

  1. elektryk / technik elektryk - w pracowni, w ramach ćwiczeń, uczniowie i uczennice montowali proste układy elektryczne według przygotowanych rysunków technicznych (układ z dzwonkiem, układ jednobiegunowy z żarówką, układ jednobiegunowy z żarówką i dzwonkiem, układ wielobiegunowy).
  2. fryzjer / technik usług fryzjerskich - w pracowni, w ramach ćwiczeń, uczniowie i uczennice wykonywali proste fryzury, dobierali do fryzury i wykonywali makijaż artystyczny, poznawali tajniki pielęgnacji włosów i skóry głowy.
  3. magazynier-logistyk / kierowca mechanik / technik logistyk - w ramach zajęć uczniowie poznali różne środki transportu oraz zapoznali się ze specyfiką spedycji i logistyki, które są "kręgosłupem gospodarki", poprzez różne przykłady poznali sposoby magazynowania i transportowania różnych towarów oraz zasady ustalania kosztów transportów.
  4. sprzedawca / technik handlowiec - w ramach ćwiczeń i symulacji uczniowie wyznaczali ceny towarów, wprowadzali nowe towary do kasy fiskalnej, metkowali wybrane towary, a na końcu poprzez odgrywanie ról sprzedawcy i klienta symulowali sprzedaż - klient otrzymywał paragon na pamiątkę.
  5. technik ekonomista - podczas rozgrywania gry ekonomicznej "Sezon na śliwki", uczniowie poznawali prawa rządzące gospodarką (popytu i podaży).
  6. technik informatyk - podczas warsztatów uczniowie składali roboty Lego Mindstorms według przykładowego schematu lub własnego pomysłu, a następnie programowali, zadaniem robota było dojechanie do ściany a po jej dotknięciu zawrócenie i powrót na linię startu - liczyła się dokładność.

Zajęcia w pracowniach zawodowych uzupełnione zostały warsztatami z doradcami zawodowymi: Paniami Grażyną Czerny i Elżbietą Wieszała - doradcami zawodowymi z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych oraz Panią Sylwią Górską - doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery w Świętochłowicach.

W wykonywaniu czynności na stanowisku, w pracowni kształcenia zawodowego, pomagali im uczniowie kształcący się w powyższych zawodach, którzy uczestniczyli w stażu zawodowym w ramach programu Erasmus+.

Pracownie (elektryczna, informatyczna oraz sprzedawców), w których odbywały się warsztaty zostały wyposażone w sprzęt specjalistyczny zakupiony w ramach programu RPO.

Początkowo warsztaty miały się odbyć w terminie 05-09.11.2018 r., jednak ze względu na duże zainteresowanie trwały do 14.11.2018 r.
Grupy, które z różnych powodów nie odwiedziły nas, zapraszamy w innych terminach (do uzgodnienia).
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
 

Odwiedza nas 312 gości oraz 0 użytkowników.


PROJEKTY EDUKACYJNE

 PROJEKTY EDUKACYJNE ZAKOŃCZONE