BIBLIOTEKA

zaprasza w godzinach

poniedziałek 8.30 - 14.30

wtorek 8.30 - 14.30

środa 8.30 - 14.30

czwartek 10.00 - 16.00

piątek 8.30 - 14.30


ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - USŁUGOWYCH

im. Augustyna Świdra

 

41-600 Świętochłowice,

ul. gen. Wł. Sikorskiego 9,

 

tel. 32 77 000 60,

fax 32 77 000 63,

mail: zspswiet@wp.pl


 

Administratorem Państwa danych osobowych jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach. Szczegóły przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo tutaj:   Polityka prywatności.

W sobotę, 17.02.2018 r., odwiedziliśmy kilka ciekawych miejsc Bolonii. Bazylika Santo Stefano, otoczona jest małym niezwykle okazałym ryneczkiem, budynki w około są nieco niższe od wielu budynków Bolonii. Wychodząc do środka widzimy skromny kościółek lecz kierując się na lewą stronę ołtarza można dostrzec małe przejście które prowadzi do muzeum grobowców, otoczonych krużgankami atrium.
Ratusz Palazzo del Comune wewnątrz można zobaczyć pozostałości archeologiczne z czasów Etrusków, można je zobaczyć przez szklaną posadzkę oraz zejść do podziemi. Na wyższych kondygnacjach znajduje się biblioteka oraz strefa kultury.

Kolejne miejsce, które odwiedziliśmy to Bazylika San Petronia.
Miejscem przy którym można spotkać najwięcej turystów to widoczne już z Piazza Maggiore dwie wieże Asinelli i Garisenda z której widać przy słonecznym dniu widać całą Bolonię.
Na uwagę zasługuje również Biblioteka archeologiczna wraz z salą projekcyjną i muzeum.

Wszystkie odwiedzone przez nas miejsca przybliżyły nam historię i kulturę Włoch.

 

Zapraszamy do galerii.

Kolejne pozdrowienia z Włoch od fryzjerek i elektryków.

Tym razem przesyłają zdjęcia z praktyk.

Fryzjerki poznają tajniki swojego zawodu we włoskich salonach fryzjerskich.

Elektrycy uczą się naprawiać i konserwować silniki elektryczne w firmie naprawiającej skutery elektryczne.

Możliwość poznawania nowych miejsc pracy oraz doskonalenie umiejętności zawodowych jest dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej w ramach udziału w programie Erasmus+.

 

Zapraszamy do galerii.

Kolejne zdjęcia z pobytu fryzjerek i elektryków w Bolonii oraz z wycieczki do Wenecji. Weekendy to czas odpoczynku oraz zwiedzania ciekawych miejsc. W planach jeszcze wycieczka do Florencji.

Zapraszamy do galerii.

05.02 uczennice i uczniowie ZSEU rozpoczęli 4-tygodniowe staże zawodowe w Bolonii. W skład kolejnej grupy, tym razem wyjeżdżającej do Włoch, weszły 4 fryzjerki i 6 elektryków kształcący się w klasie 3 Branżowej Szkoły st. I.
Wyjazd poprzedziły przygotowania, w ramach których zakwalifikowani uczniowie uczęszczali na zajęcia z podstaw języka włoskiego.

W pierwszym dniu pobytu uczniowie zapoznali się z miejscem zakwaterowania. Podczas kolacji uzyskali informacje dotyczące, odbywania praktyk zawodowych oraz komunikacji miejskiej. 

W poniedziałek uczniowie poznali przedsiębiorców i miejsca odbywania praktyk. W kolejne dni tygodnia już samodzielnie udawali się na miejsce odbywania praktyk.

W sobotę, w ramach pierwszej z zaplanowanych wycieczek, odwiedzili Wenecję. Spacerując wąskimi uliczkami mijali barwne postacie. Czas karnawału to wyjątkowy okres dla mieszkańców i niesamowita atrakcją dla turystów odwiedzających to niezwykłe miasto. 
Również dziewczyny postanowiły założyć kolorowe maski karnawałowe.

 

Zapraszamy do galerii.

Uczniowie wyjeżdżający na staż do Włoch proszeni są o wypełnienie i przesłanie na adres mailowy szkoły Curriculum vitae i Paszportu językowego (pliki w wersji Adobe® PDF + Europass XML). Wypełnione dokumenty należy przesłać do 29 grudnia 2017 r.

Dokumenty dostępne są na stronie https://europass.cedefop.europa.eu/editors/pl/cv/compose. Wypełniamy je w języku polskim.

W CV podajemy dokładne informacje dotyczące miejsca odbywania praktyk (fryzjer), udziału w stażach. W Paszporcie językowym oceniamy języki: angielski, niemiecki, włoski.

 

Projekt w całości finansowany jest ze środków Unii Europejskiej

w ramach programu ERASMUS +.

W najbliższy poniedziałek, tj 27.11.2017 r. o 12.15 w sali nr 3 (parter) odbędzie się spotkanie dla uczestników zakwalifikowanych do wyjazdu na staże we Włoszech.

Na spotkaniu tym zaprezentowana będzie platforma e-lerningowa OLS do nauki języka włoskiego, a na koniec każdy z uczestników wykona test znajomości języka włoskiego (tzw. test na wstępie).

Obecność obowiązkowa.

Elżbieta Wieszała

Koordynatorka

Projekt w całości finansowany jest ze środków Unii Europejskiej

w ramach programu ERASMUS +.

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.


PROJEKTY EDUKACYJNE

 PROJEKTY EDUKACYJNE ZAKOŃCZONE


Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Data : czwartek, 20 czerwiec 2019
22
23
24
25
26
27
28
29
30