BIBLIOTEKA

zaprasza w godzinach

poniedziałek 8.30 - 14.30

wtorek 8.30 - 14.30

środa 8.30 - 14.30

czwartek 10.00 - 16.00

piątek 8.30 - 14.30


ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - USŁUGOWYCH

im. Augustyna Świdra

 

41-600 Świętochłowice,

ul. gen. Wł. Sikorskiego 9,

 

tel. 32 77 000 60,

fax 32 77 000 63,

mail: zspswiet@wp.pl


 

Administratorem Państwa danych osobowych jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach. Szczegóły przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo tutaj:   Polityka prywatności.

Symbol cyfrowy zawodu 721306

 

Blacharz samochodowy zajmuje się wytwarzaniem lub reperowaniem części tworzących nadwozie i podwozie samochodów. Do jego zdań należy także montowanie gotowych elementów. 

 

Kwalifikacje wyodrębnione w zawodzie:

MG.24. Naprawa uszkodzonych nadwozi pojazdów samochodowych

 

Charakterystyka zawodu

Pracownik zatrudniony na tym stanowisku musi dobrze orientować się w dokumentacji i instrukcjach obsługi różnych marek samochodów. Na ich podstawie dokonuje on wyboru odpowiednich materiałów, których później używa przy naprawie. Dobry fachowiec powinien bez trudu oceniać stan blach w samochodzie, rozróżniać, które są w zniszczone lub skorodowane i wymagają naprawy bądź wymiany. W swojej pracy wykorzystuje narzędzia zarówno ręczne jak i mechaniczne. Za ich pomocą przygotowuje samochód do naprawy. Czynności, które wykonuje to przede wszystkim przycinanie, kształtowanie, łączenie i montowanie elementów z blachy, ale musi też radzić sobie z tymi częściami, które zrobione są z tworzyw sztucznych.

Opis kwalifikacji

W toku kształcenia uzyskuje wiedzę i umiejętności z zakresu:

  • materiałów stosowanych w blacharstwie samochodowym i rodzajów uszkodzeń nadwozi,
  • technik naprawy nadwozi samochodowych,
  • różnych technik kształtowania blach,
  • określania stopnia zużycia elementów nadwozi pojazdów samochodowych,
  • doboru odpowiednich narzędzi oraz przyrządów diagnostycznych do oceny stanu technicznego i naprawy nadwozi.
Możliwości zatrudnienia

Blacharz samochodowy może być zatrudniony w firmach z branży motoryzacyjnej, zakładach naprawy samochodów, salonach samochodowych z serwisami samochodowymi, firmach zajmujących się tuningiem aut. Może również prowadzić własny zakład zajmujący się blacharstwem aut.

Odwiedza nas 299 gości oraz 0 użytkowników.


PROJEKTY EDUKACYJNE

 PROJEKTY EDUKACYJNE ZAKOŃCZONE