BIBLIOTEKA

zaprasza w godzinach

poniedziałek 8.30 - 14.30

wtorek 8.30 - 14.30

środa 8.30 - 14.30

czwartek 10.00 - 16.00

piątek 8.30 - 14.30


ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - USŁUGOWYCH

im. Augustyna Świdra

 

41-600 Świętochłowice,

ul. gen. Wł. Sikorskiego 9,

 

tel. 32 77 000 60,

fax 32 77 000 63,

mail: zspswiet@wp.pl


 

Administratorem Państwa danych osobowych jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach. Szczegóły przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo tutaj:   Polityka prywatności.

Symbol cyfrowy zawodu 741203

 

Elektromechanik pojazdów samochodowych to osoba, która posiada podstawowe wiadomości z budowy i obsługi pojazdów ale także wiadomości i umiejętności w zakresie diagnostyki i naprawy elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych, na bieżąco aktualizuje swoje wiadomości i zdobywa nowe umiejętności.

 

Kwalifikacje wyodrębnione w zawodzie:

MG.12. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych

 

Charakterystyka zawodu

Praca polega na kontrolowaniu stanu technicznego zespołów i układów elektrycznych i mechanicznych, przeprowadzaniu ich regulacji i konserwacji oraz diagnozowaniu usterek, miedzy innymi za pomocą zebrania danych z wielu kontrolnych czujników elektronicznych i z pamięci komputera pokładowego pojazdu. Ponadto elektromechanik demontuje i montuje instalacje, układy elektryczne i mechaniczne lub ich elementy, dokonuje napraw lub wymiany zużytych części.

Opis kwalifikacji

W toku kształcenia uzyskuje wiedzę i umiejętności z zakresu:

  • elektroniki, elektrotechniki i mechaniki,
  • diagnozowania układów elektrycznych i elektronicznych pojazdów samochodowych (wykonywania pomiarów diagnostycznych oraz interpretacji ich wyników, oceny stanu technicznego tych elementów),
  • naprawy układów elektrycznych i elektronicznych pojazdów samochodowych (od lokalizacji uszkodzeń, poprzez dobór metod i narzędzi niezbędnych do naprawy, po wymianę zepsutych elementów i ich regulację).
Możliwości zatrudnienia

Elektromechanik pojazdów samochodowych może być zatrudniony w warsztatach i serwisach samochodowych, fabrykach samochodów, stacjach obsługi pojazdów, przedsiębiorstwach samochodowych i spedycyjnych.

Odwiedza nas 142 gości oraz 0 użytkowników.


PROJEKTY EDUKACYJNE

 PROJEKTY EDUKACYJNE ZAKOŃCZONE