BIBLIOTEKA

zaprasza w godzinach

poniedziałek 8.30 - 14.30

wtorek 8.30 - 14.30

środa 8.30 - 14.30

czwartek 10.00 - 16.00

piątek 8.30 - 14.30


ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - USŁUGOWYCH

im. Augustyna Świdra

 

41-600 Świętochłowice,

ul. gen. Wł. Sikorskiego 9,

 

tel. 32 77 000 60,

fax 32 77 000 63,

mail: zspswiet@wp.pl


 

Administratorem Państwa danych osobowych jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach. Szczegóły przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo tutaj:   Polityka prywatności.

Witamy w kolejnej odsłonie serialu: "We live in Portsmouth".

W dzisiejszym odcinku:

- Jak dostać się na Gosport?

- Londyn - tygiel kulturowy i urbanistyczny.

W piątek, część z nas postanowiła wybrać się na wyspę Gosport. Drogi są dwie ... mostem lub tramwajem wodnym. My oczywiście wybraliśmy wersję jak dla nas egzotyczną, czyli tramwaj wodny. Poza spacerem i zwiedzaniem okolicy mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć symbol Portsmouth - 'Spinaker Tower' z "drugiej" strony, tzn. od morza. Fotorelacja z tej wyprawy znajduje się w galerii.

Sobota z kolei to całodniowy wyjazd do stolicy UK - Londynu. Po przyjeździe na jedną z największych stacji kolejowych - Victoria station - udaliśmy się pod Pałac Buckingham - siedzibę królowej Elżbiety II. Królowa co prawda była w pałacu (flaga UK wisi wtedy na szczycie masztu), ale niestety nie wyszła nas powitać ... a szkoda :D

Następnie spacerkiem przez St James park udaliśmy się podziwiać Big Bena oraz budynki brytyjskiego parlamentu. W drodze do London Eye - obecnie jednej z największych atrakcji Londynu - podziwialiśmy Katedrę Westminster. Niestety mimo sporych chęci nie weszliśmy do środka, gdyż kolejka przed głównym wejściem miała około kilkaset metrów. Potem udaliśmy się podziwiać Tower Bridge pod którym mieliśmy przerwę na lunch.

After braek :P udaliśmy się do części handlowo-biznesowej Londynu: Piccadilly Circus, Leicester Square, Regent Street, Oxford Street, no i oczywiście najważniejszy plac w Londynie - Trafalgar Square. Niestety z uwagi na to, że ta część miasta jest najdroższa, tym razem zakupy ograniczyliśmy do tzw. 'windows shoping', czyli oglądania wystaw.

Mówiąc o Londynie nie sposób nie wspomnieć o tym, że jest to miasto multikulturowe. Nie dość, że zatłoczone (zwłaszcza w ten weekend - z uwagi na święto St. Patrick Day), to jeszcze na każdym kroku można spotkać ludzi ze wszystkich kontynentów i posługujących się chyba wszystkimi językami świata.

Dodatkową atrakcją dla nas było to, że po mieście poruszaliśmy się głownie metrem, które porównując do naszego warszawskiego (Dawid, a może Dawidek?), z uwagi na rozmiary, spokojnie można nazwać Goliatem.

Wieczorem, zmęczeni, ale zadowoleniu wróciliśmy do Portsmouth.

Oczywiście fotorelacja znajduje się w galerii.

Z pozdrowieniami dla całej społeczności szkolnej:

Producent, Reżyser, Scenarzysta - p. Grzegorz.

Aktorzy: Dominik, Kamil, Kasia, Krzysiu, Martyna, Olek, Patryk, Paweł, Tomek, Weronika

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.


PROJEKTY EDUKACYJNE

 PROJEKTY EDUKACYJNE ZAKOŃCZONE


Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31